כיצד נערכים להשכרת במות לאירועים

 

אם האירוע שלכם דורש במה, כנראה שתכננתם משהו גדול במיוחד. אירוע גדול גם ככה כולל הרבה תכנונים. צריך להחליט על המקום ועל הזמן הנכון, על האוכל והדי ג'יי ועוד מיליון דברים אחרים. אבל במות בדרך כלל נשמרות לאירועים גדולים מאוד, שדורשים שכל הקהל (הגדול, כמובן), יהיה מסוגל לראות ולשמוע אתכם בבירור.

במות מיועדות באירועים, בדרך כלל למסלולים צרים (כמו מסלולי אופנה) או למשטחים רחבים (להופעה או ריקודים). אבל יש עוד הרבה שיקולים לעשות בדרך. אז כיצד נערכים להשכרת במות לאירועים?

 

מה הצורך?

השלב הראשון בבחירת במה לאירוע שלכם, היא הבנת הצורך הבסיסי של הבמה. כמו שכבר אמרנו, יש הרבה סוגים שונים של במות, כל אחת עם צורה ויכולות נשיאה שונות. אין צורך להוציא כסף על במה גדולה מדי שמסוגלת לשאת 750 ק"ג, אם אתם מתכננים שמי שיעמוד עליה יהיה נער בר המצווה שיקרא את הנאום שלו. אם הבמה מיועדת להופעה או לריקודים לעומת זאת, תצטרכו לוודא שהיא חזקה ועמידה מספיק בשביל לשאת את כולם מבלי לקרוס או להתמוטט חס וחלילה. השיקול הבא קשור דווקא לאורחים שלכם.

 

מה צריך להיות הגובה?

חשבתם פעם על גובה הבמה? כמה גבוהה הבמה בתיאטרון? ובתצוגות אופנה? ובמועדונים? כל במה נבנית בגובה אחר. הגובה מחושב בדרך כלל על פי מספר האנשים בקהל. קהל של מאה או מאה וחמישים אנשים יצליח לראות את מי שנמצא על הבמה, אם היא בגובה חצי מטר או אפילו מעט יותר. ככל שיש יותר אורחים בקהל, כך האחרונים שבהם יהיו רחוקים יותר מהבמה שלכם, ותצטרכו להגביה אותה יותר כדי שגם האנשים בסוף האולם יוכלו לראות את כל מה שמתרחש על הבמה בבירור. במות גבוהות במיוחד דורשות אישור מיוחד.

 

ציינו את סוג הקרקע

לצד השיקולים האלו, תצטרכו גם להגיד לחברה איתה תעבדו על איזה משטח תוקם הבמה. לפי סוף הקרקע, יש להשתמש בסוג בנייה שונה לבמה. אחרי שתתחשבו בכל המשתנים האלו, תדעו בדיוק כיצד נערכים להשכרת במות לאירועים.

 

למאמר בנושא - התאמת במה לאירוע